Dostawca kawy dla stacji

Czym powinna charakteryzować się kawa na stacji paliw?

Stacje paliw to wyjątkowe miejsce. Właśnie tam można zatankować swój samochód, zjeść szybki posiłek, zrobić małe zakupy i wypić kawę na obudzenie. Do stałych bywalców stacji paliw najczęściej należą kierowcy, którzy robią przerwy podczas dłuższych tras. Kierowanie pojazdem, gdy jest się zmęczonym, jest bardzo niebezpieczne, ponieważ łatwo wtedy o wypadek – dlatego też warto, żeby stacja paliw zadbała o wysoką jakość kawy, którą ma w swojej ofercie.

Jako profesjonalny dostawca kawy dla stacji paliw wiemy z doświadczenia, że kawa na stacji paliw musi być różnorodna, tak jak różne są gusta naszych klientów. Najczęściej spotyka się dwa rodzaje ziarna na stacjach: łagodniejsze dla zwolenników kaw czarnych oraz intensywniejsze do kaw mlecznych z większą zawartością kofeiny, ale też często z większą ilością goryczki. Kawa na stacji paliw musi być też dopasowana do rodzaju ekspresu, który znajduje się na stacji. Z reguły są to wysokowydajne ekspresy automatyczne, czyli te z wbudowanym młynkiem i z rozbudowanym systemem spieniania mleka, mogące szybko przygotować najróżniejsze kawowe specjały. Właśnie dla ekspresów automatycznych dedykujemy dwie kawy z naszej oferty. Bardzo polecamy kawy Artecaffe* E-Tosta oraz Artecaffe – E Intenza.

Obie te kawy idealnie nadają się do automatycznych ekspresów do kawy. Artecaffe E-Tosta to mieszanka 80% arabiki i 20% robusty – jej smak jest bardzo aromatyczny, ale niezbyt mocny. Z kolei Artecaffe E- Intenza to mieszanka 60% arabiki i 40% robusty. Jej smak jest mocny, w dodatku ma większą dawkę kofeiny. To idealna kawa komponująca się z mlekiem, ale jest również wyśmienita jako dobrze zbilansowane espresso.