Nasze kawy

Caffe Perfetto to nasza prywatna marka kaw świeżo palonych, w której używa się doskonałej klasy ziarna z małych plantacji - z cenionych regionów upraw. Pochodzi z bardzo dobrej wielkopolskiej palarni, która w swojej pracy posługuje się metodą tzw. mistrzowską palenia kawy. Polega ona na stosowaniu tradycyjnych maszyn, które palą ziarno w temperaturze 180-220 st. C i w których kawę chłodzi się wyłącznie powietrzem, a nie wodą - jak w paleniu przemysłowym. Kawa zawsze świeża - maksymalnie do 3 miesięcy od daty palenia. Jej świeżość decyduje o wspaniałym aromacie, a profesjonalizm palarni sprawia, że smakuje lepiej niż niejedna renomowana włoska kawa.

Przygotowaliśmy dla Państwa trzy serie kaw.

  • CAFFE PERFETTO ORIGIN - kawy jednorodne

    Ziarno tych kaw pochodzi z konkretnie oznaczonego jednorodnego terytorium, na przykład oznacza zbiór ziaren z dokładnie określonego obszaru lub wybranej, wyjątkowej plantacji w danym zakątku świata. Kawy jednorodne charakteryzują się rozpoznawalnym smakiem i aromatem wynikającym z dojrzewania w tych samych warunkach rolniczych i pogodowych i są doskonałej jakości. Są to zazwyczaj ziarna kaw typu Specialty Coffee , czyli ziarna kaw najwyższej jakości. To ekskluzywny produkt, który stanowi tylko około 1 % całego rynku kawy. Istotnym parametrem jest tutaj czas przechowywania kawy od daty palenia.

  • CAFFE PERFETTO CLASSICO

    To linia mieszanek kawowych złożonych wyłącznie z najbardziej uznanych kaw gatunku arabika z różnych zakątków świata.

  • CAFFE PERFETTO ITALIANO

    To mieszanki kaw gatunku arabika i robusta, palone na sposób włoski. Zawierają wyśmienite arabiki z najbardziej uznanych plantacji z różnych zakątków świata w połączeniu z wysokogatunkowymi robustami.